ÖVRIGT / Diverse / Termoskanna 12189132
*
nr 1218 9132
Termoskanna
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 19:40:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 15:20:25
1
100 kr
18/11 12:49:31
2
150 kr
19/11 14:44:30
3
Vinnande bud
- Tema
19 nov
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Läs mer om Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:00
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:11
-
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:25
*
Termoskanna
Läs mer om Retro (50/60-tal)
nr 1218 9132
Termoskanna
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 15:20:25 | 1 | 100 kr |
18/11 12:49:31 | 2 | 150 kr |
19/11 14:44:30 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
19 nov
Retro (50/60-tal)
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...Läs mer om Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:00 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16 -
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:25